סעיף זה נוגע לאלה המחזיקים בדרכון פורטוגלי וזכאים לקבל אזרחות עבור עצמם או על בני זוגם וילדיהם. מדריך זה להשגת דרכון פורטוגלי מכיל מידע כיצד להגיש בקשה לחידוש דרכון והעלויות הכרוכות בכך. הכוונה היא לספק מאמר מקיף על אזרחות פורטוגלית, עם דגש על מי זכאי למעשה לדרכון או מי יכול להגיש בקשה.

אם הורה מחזיק בדרכון פורטוגלי

ההורה לילד הקטין יוכר כמחזיק בדרכון על פי החוק הפורטוגלי. אם מדינת הדרכון הנוכחי שלך אינה מכירה באזרחות כפולה, ככל הנראה תצטרך למסור את הדרכון בעת קבלת דרכון פורטוגלי. אם אתם מגישים בקשה לדרכון פורטוגלי חדש, עליכם להביא דרכון ישן או שפג תוקפו ולהגישו לרשויות פורטוגל. הדרכון עצמו יונפק על ידי הרשויות בפורטוגל, שיפעלו באופן זהה לכל דרכון אחר מארצות הברית או ממדינות אחרות. לאחר שתקבל את תעודת הזהות הפורטוגזית שלך, תוכל להגיש בקשה לקבלת הדרכון הרצוי. כל שעליך לעשות הוא לשלוח את בקשתך למשרד הפנים הפורטוגלי, יחד עם מספר מסמכים נוספים, על מנת לקבל תעודת לידה פורטוגזית.

תעודת לידה זו מציגה את מספר הזיהוי של המועמד ואיתה תוכלו להוציא דרכון או דרכון פורטוגלי

בעת הגשת בקשה לדרכון פורטוגלי חדש, הדרכון שפג תוקפו יוחלף בתעודת אזרח פורטוגלית או תעודת זהות. אם הדרכון הקיים שלך אבד, נגנב, ניזוק, מוטבע או פג בחצי השנה הקרובה, תקבל מיד דרכון פורטוגלי חלופי. קרא קרא את המדריך שלנו לאזרחות פורטוגלית ולמד כיצד להגיש בקשה לדרכון מכניס זה וליהנות מהיתרונות הרבים הנלווים אליו. למידע נוסף על היתרונות של אזרחות פורטוגזית ודרכון פורטוגלי, עיין בהנחיות שלנו בנושא אזרחות פורטוגלית.

פורטוגל גם מאפשרת אזרחות כפולה ואפשר להשיג דרכון מבלי שתצטרך למסור את הדרכון ממדינתך. אזרחי פורטוגל יכולים לעבור במשרד הדרכון עם כרטיס האזרחות שלהם ואמצעים אחרים.

אחד הדברים שהופכים את הדרכון הפורטוגלי לאטרקטיבי כל כך

הוא שלא תצטרך לאבד את האזרחות שלך בעת הגשת בקשה לכך וזו אפשרות אטרקטיבית הרבה יותר עבור משפחות גולים. מחזיקים בדרכונים בריטיים שהשקיעו כסף יכולים להיות קלים לגור בפורטוגל ובסופו של דבר להשיג דרכון ממדינת איחוד אירופית אחרת באמצעות תוכנית ויזת הזהב. זה מאפשר למשקיעים להישאר בפורטוגל עד חמש שנים ולנסוע באזור שנגן. דרכונים פורטוגלים הם אופציה מצוינת לגולים ומשפחות אם אתם שוקלים דרכון שני אך רוצים לוותר על האזרחות שלכם.

ניתן להגיש בקשה לאזרחות ודרכון פורטוגלי לאחר שהחזקתם בהיתר שלכם במשך חמש שנים. אם אתה אזרח פורטוגלי, תוכל להגיש בקשה לקבלת הדרכון הפורטוגלי שלך. שים לב, עם זאת, הדרכון שלך תקף רק עד שלוש שנים לאחר תקופת התוקף לחמש שנים.

הארכה אינה תנאי הכרחי לאזרחות וניתן להוציא דרכון חדש בכל שגרירות פורטוגלית. באופן כללי, עלות הדרכון היא 65 יורו בלבד אם תגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית בשטח הלאומי שלך.

אם אינך מתכוון לעזוב את ארצך

כדאי להשקיע בדרכון פורטוגלי, בהתחשב בכך שתקבל דרכון אירופי עם מגוון יתרונות. העמלות עבור חידוש דרכונים פורטוגלים מתחילות ב 100 יורו ויכולות להיות גבוהות יותר אם תקבלו דרכון חדש לאחר שהגניבה הקודמת שלכם. הפרטים מפורטים להלן, אך ניתן גם לשלם את דמי הדרכון הפורטוגלי במזומן, בכרטיס אשראי או בכרטיס חיוב במשרד בו הוא מונפק, שם מבוצעות מספר חשבוניות ותשלומים שונים.

דרכון מפורטוגל מציע לך יתרונות רבים

כולל אפשרות לחיות בחופשיות בכל מקום באיחוד האירופי וליהנות ממעמד של אזרחות מלאה בכל מדינה. החשוב מכל, אתה אפילו לא צריך דרכון פורטוגלי כדי ליהנות מכל היתרונות וההטבות הנלוות למגורים במדינה יפה זו! חשוב לציין כי ברגע שקיבלת אזרחות פורטוגלית, אינך צריך לוותר על לאום אחר. המשמעות היא גם שאם תקבל לאום אחר בעתיד, תוכל לשמור על הלאום והדרכון הפורטוגלי שלך, אך אתה שוכח.